امروزه سلامت فیزیکی و روانی جوامع، تحت کنترل حوزه بهداشت و سلامت است و سرمایه‌گذاری در آن از مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های پیشرو صنعتی محسوب می‌شود.
گروه مپنا از سال 1394 فعالیت خود را در این حوزه آغاز و شرکت توسعه بهداشت و سلامت مپنا را با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و پزشکی تأسیس کرد. این شرکت در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی مانند سی تی. اسکن، ام.آر.آی، آنژیوگرافی و ... فعالیت می‌کند.
گروه مپنا در ابتدای شروع کار در زمینه بهداشت و سلامت، کسب دانش و تحلیل فناوری‌های روز جهان را مبدا فعالیت قرار داد. مپنا تجربه لازم برای بومی‌سازی تجهیزات پیشرفته را کسب کرده و طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی در داخل کشور را اصلی‌ترین هدف خود قرار داده است.
حوزه سلامت مپنا با 30 دانشگاه علوم پزشکی کشور از جمله دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه تجهیز 182 بیمارستان زیرمجموعه این دانشگاه‌ها همکاری می‌کند. تاکنون 34 بیمارستان از این تعداد توسط گروه مپنا به تجهیزات تصویربرداری مجهز شده‌اند و باقی آن‌ها طی برنامه پنج‌ساله و با همکاری وزارت بهداشت به تجهیزات روز جهانی مجهز خواهند شد.
 
خدمات

خدمات

بخش سلامت مپنا، واسطه اصلی ارتباط گروه مپنا با بازار حوزه تجهیزات پزشکی است، با این حال در این مسیر، شرکت‌های زیرمجموعه گروه مپنا پشتیبانی کامل این گروه را در حوزه بهداشت و سلامت و در اقداماتی مانند پشتیبانی دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و فعالیت‌های مربوط به حوزه الکترونیک و مخابرات در دستگاه‌های سی.تی. اسکن و سیستم‌های مشابه بر عهده دارند.  

بیشتر بخوانید

محصولات

تجهیزات پزشکی ابزارهای نجات جان انسان‌ها هستند و نقش کلیدی در پیشرفت سیستم‌های پزشکی کشور دارند. تامین این تجهیزات نیازمند برنامه‌ریزی‌های دقیق و صرف هزینه است. گروه مپنا در همین راستا برنامه‌ بلندمدتی برای بومی‌سازی صنعت پزشکی تدارک دیده است که طبق آن امکان تامین و بهره‌برداری از این تجهیزات را در قدم اول فراهم کرده است. با تامین قطعات تجهیزات و نصب و بهره‌برداری آن‌ها، قدم‌های بعدی همچون گسترش دانش فناوری پزشکی و تولید داخلی تجهیزاتی همچون...

بیشتر بخوانید
محصولات
راه حل‌ها

راه حل‌ها

تهیه و تامین تجهیزات موردنیاز مراکز تصویربرداری پزشکی از جمله دانشگاه‌های ایران، شهید بهشتی، مشهد، لرستان، کردستان، شیراز و سبزوار از پروژ‌ه‌های در حال اجرای مپنا است. با توجه به شرایط اقتصادی روز، مپنا اقدام به تامین تجهیزات به‌صورت عمده کرده است که کاهش قیمت خرید را در پی دارد. همچنین نگهداری و پشتیبانی این تجهیزات را برعهده می‌گیرد و از هزینه استفاده از نیروی خارجی می‌کاهد. شرکت توسعه بهداشت و سلامت مپنا با استفاده از نیروی انسانی متخصص و آموزش مداوم، بومی...

بیشتر بخوانید

سرمایه گذاری‌ها

مپنا در پروژه‌های سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر به حوزه‌ سلامت نیز ورود کرده و فعالیت‌های اولیه را در این زمینه‌ آغاز کرده است. تامین تجهیزات پزشکی پیشرفته و تجهیز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از اقدامات مپنا برای ورود به سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت محسوب می‌شود.    

بیشتر بخوانید
سرمایه گذاری‌ها