روز مهندسی مبارک

پنجم اسفند، زادروز دانشمند بزرگ ایرانی، خواجه نصیرالدین طوسی، مناسبتی ارزشمند برای بزرگداشت جایگاه مهندسی است. موعدی برای پاسداشت تعهد و تفکر مهندسانی است که توسعه‌ساز و تحول‌آفرین بوده‌اند و با تکیه بر اندیشه‌ و عمل خود جامعۀ امروز بشری را ممتاز و متمایز از گذشته ساخته‌اند.
گروه مپنا به عنوان مجموعه‌‌ای دانش‌بنیان و متکی بر دانش مهندسی، از حضور دانشمندان و دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف مهندسی بهره برده و کوشیده است تمامی ظرفیت‌های انسانی و مادی در اختیار خود را برای توسعۀ زیرساخت‌های صنعتی و تولیدی کشور به کار گیرد.
به مناسبت این روز، فرصتی ساخته شد تا برای نخستین‌بار جمعی از مدیران بخش‌های مهندسی در حوزه‌های مختلف کاری گروه مپنا، این روز را به همکاران خود تبریک گویند و امیدها و انگیزه‌های خود برای فعالیت‌های آتی را ترسیم کنند.
روز مهندسی را از آن جهت که تاکیدی مجدد بر قابلیت‌های دانش مهندسی و دانش‌آموختگان مهندسی در به کارگیری اندیشه‌های خلاق و عملکردهای اثربخش است، گرامی می‌داریم و به تماشای این فیلم کوتاه می‌نشینیم.

پیوند مپنا و مهندسی ایرانی

سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی، مصادف با پنجم اسفند، روز مهندس نامگذاری شده است، روزی که هر ساله در آن به گرامی‌داشتِ جایگاه مهندسی و مهندسان اقدام می‌شود.در ایرانِ امروز، موسسات و شرکت‌های مهندسی معظم و بزرگی فعالیت می‌کنند که هر کدام در گردهم‌آوری مهندسان توانمند ایرانی و استفاده از ظرفیت‌های گستردۀ مهندسی کشور نقش موثری دارند؛
ادامه مطلب>>

دانش‌آموختگان مهندسی، مزیتی رقابتی برای کشور

“عباس علی‌آبادی”، مدیرعامل گروه مپنا به مناسبت پنجم اسفند، روز مهندسی و بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی پیامی صادر کرد و در آن از گروه مپنا به عنوان “یکی از مجموعه‌های پیشرو در فرآیند توسعه کشور” یاد کرد که “وجود پتانسیل تأثیرگذاری از دانش‌آموختگان مهندسی در آن، یکی از نقاط قوت کشور و مزیت رقابتی مهمی به شمار می‌آید.”
ادامه مطلب>>

مهندسی به مثابۀ رویکردی برای حل مسائل

گروه مپنا به عنوان مجموعه‌ای صنعتی و اقتصادی و با ماهیتی دانش‌بنیان، شالودۀ کسب و کار خود را بر گسترۀ وسیعی از علوم مهندسی استوار کرده، به گونه‌ای که همۀ دستاوردهای مهم گروه ریشه در یکی از حوزه‌های متنوع مهندسی دارند. از این رو، گرامیداشت روز مهندسی و نکوداشت تلاش مهندسان جایگاه ویژه‌ای در گروه مپنا دارد.
ادامه مطلب>>